2019-04-29
Andrzej Szetela
wykladziny-wyciszanie


Jednym z parametrów branych pod uwagę przy tworzeniu miejsca pracy jest akustyka pomieszczenia. Trzeba odpowiednio wybrać materiały podłogowe które zostaną zastosowane.
Oto kilka z nich:

Hałas

Jednym z głównych problemów w biurach jest hałas. Przeszkadza pracownikom, jest elementem rozpraszającym, dekoncentruje uwagę, a tym samym mocno obniża efektywność pracowników oraz utrudnia komunikację. Oddziałuje także na zdrowie pracowników. Powoduje bowiem rozdrażnienie i stres, które mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Hałas wpływa również na problemy ze snem, bóle głowy, zmęczenie czy nerwice. W związku z tym, warto o dobrą akustykę pomieszczeń zadbać już na etapie projektowania biura.

Mniejszy hałas

Redukowanie hałasu najlepiej zacząć od podłogi, czyli wykładzin podłogowych. Zapraszamy do zapoznania się z takowymi wykładzinami w naszej ofercie. W ofercie znajdą Państwo różne wzory i kolory, dzięki czemu nie tylko będą to wykładziny praktyczne do wygłuszenia, ale również można je dopasować do swojego wnętrza, aby całość pięknie współgrała. 

- płytki dywanowe

W pomieszczeniach biurowych takich jak sale konferencyjne, korytarze, przestrzeń open space najczęściej wybierane są płytki dywanowe. Zapewniają one, „miękkość” pod stopami, a także najwyższe właściwości akustyczne. Wybierając płytki dywanowe warto zwrócić uwagę na ich parametry użytkowe: poziom izolacji dźwięków uderzeniowych oraz współczynnik pochłaniania dźwięków.

Aby spełniały swoją rolę w biurze powinny one posiadać współczynnik pochłaniania dźwięku nie mniejszy niż 0,1. 

- panele LVT

W pomieszczeniach biurowych, funkcjonalnym oraz bardzo eleganckim rozwiązaniem są panele LVT. Wyróżniają się odpornością na intensywny ruch oraz bardzo wysoką trwałością. W odróżnieniu od drewna nie wymagają one żadnych zabiegów konserwujących. Co najważniejsze, można po nich chodzić cicho, ponieważ znacznie redukują dźwięk kroków.

 wykladziny-biurowe-artykul

 

CIEKAWOSTKA:
                   
Izolacyjność akustyczna to izolowanie od dźwięków dochodzących z innych pomieszczeń lub z zewnątrz budynku. Zatem źródło hałasu występuje wówczas po jednej stronie przegrody, a odbiorca po drugiej.

                Natomiast pochłanianie dźwięku to proces absorbowania energii fali dźwiękowej przez ciała fizyczne i inne materiały wyposażenia pomieszczeń jak np. wykładziny.
                Źródło dźwięku i jego odbiorca znajdują się w jednym pomieszczeniu.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię