2016-07-18
Elżbieta Szymkowicz
odkurzacz

Wykładziny biurowe chronią przed hałasem i zimnem. Ich kolor i faktura mogą nadać nawet przeciętnemu pomieszczeniu całkiem nowego charakteru. Na rynku, wybór materiałów jest ogromny. Poznaj rodzaje wykładzin biurowych i zobacz jak wygląda ich montaż.

Wykładziny biurowe – dywanowe

Wykładziny dywanowe składają się najczęściej z czterech warstw. Najważniejsze z nich to spód i runo wykładziny.

Runo wykładziny jest jej wierzchnią warstwą, która ma największą styczność z meblami. Po niej tez oczywiście chodzimy. Najczęściej jest to plecionka włókien naturalnych takich jak na przykład: wełna, kokos, trawa morska, lub syntetycznych. Najpopularniejsze są mieszanki jednych i drugich.

Runo wykładziny dywanowej może być:

  • wełniane – miękkie i elastyczne, a w dodatku miłe i ciepłe. Wycisza biuro i nie elektryzuje się. Dodatkowo nie przeciąga kurzu i jest łatwe w czyszczeniu. Minusem wykładzin wełnianych jest na pewno ich cena, bywa ona zdecydowanie wyższa od tych syntetycznych.
  • poliamidowe – runo miękkie i sprężyste, odporne na gniecenie i średnie. Szczególnie polecane do biur. Nie wchłania wody, więc w razie rozlania kawy bądź wody, nie wsiąknie ona głęboko. Wybór kolorystycznych tego typu wykładzin jest największy, niestety minusem jest słaba wytrzymałość koloru. Pod wpływem intensywnych promieni słonecznych może wypłowieć.
  • polipropylenowe – to runo jest wyjątkowo trwałe i odporne na ścieranie. Również jest bardzo polecane do przestrzeni biurowych, jedyny jego minus to słaba odporność na wgniecenia. Ciężkie meble niestety mogą zostawić ślady na dywanie.

Każdy z rodzajów runa ma swoje wady i zalety. Jednak powinniśmy się tego spodziewać po wykładzinach dywanowych. Jeżeli straszne nam wgniecenia, zdecydujmy się na możliwie jak najkrótsze włosie, jeśli martwimy się o kolor wybierzmy jasny który nie wypłowieje lub ciemny odporny na zabrudzenia.

Spód wykładziny biurowej – dywanowej

Spód na jaki się decydujemy powinien zależeć od aktualnego stanu podłogi w pomieszczeniu. Może być wykonany z następujących materiałów:

  • filcowy – nadaje się do każdego rodzaju podłoża, jest najbardziej uniwersalny i łatwy do docinania. Dodatkowo zapobiega strzępieniu się wykładziny, a miejsca łączeń są niemal niewidoczne.
  • gąbka – to podłoże bardzo dobrze chroni przed hałasem i zimnem oraz jest odporne na wilgoć. Wykładzinie podklejoną gąbką można ułożyć bezpośrednio na twardym podłożu na przykład na betonie lub lastryko. Pamiętajmy jednak, że nie należy jej kłaść na parkiet, deski, płytki itd. Ponieważ w kontakcie z lakierem, gąbka szybko kruszeje.
  • juta – jeżeli planujemy ułożyć wykładzinę w pomieszczeniu ogrzewanym podłogowo, będzie to najlepszy wybór na podłożę. Juta jest odporna na bardzo wysokie temperatury oraz ma bardzo dobra przyczepność. Można wybierać z pośród juty naturalnej oraz syntetycznej. Ta druga jest bardziej odporna na wilgoć.
  • guma kauczukowa – również znakomicie chroni przed hałasem i zimnem, co ważne jest odporna na rozdarcia. Pamiętajmy jedna, że można ją kłaść tylko i wyłącznie na beton, ponieważ niszczy inne podłoża. Wykładziny z ego typu podłożem są dość drogie, ale idealnie nadają się do przestrzeni biurowych.

Inne wykładziny biurowe

Wykładzina dywanowa to nie jedyna opcja. W biurze możemy położyć także płytki dywanowe oraz płytki i panele winylowe. Każdy z materiałów charakteryzuje się inną trwałością oraz ma swoje wady i zalety. Zanim podejmiesz decyzję, najlepiej przejrzeć dostępne opcję i zastanowić się nad tym co najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze.

Jeżeli szukasz profesjonalnych wykładzin biurowych w Krakowie i Katowicach zapraszamy do kontaktu z NoNameOffice. Nasi profesjonalni konsultanci są do waszej dyspozycji!

źródło: www.nieruchomosci.biz

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię