2016-07-18
Elżbieta Szymkowicz
uszkodzona wykladzina
Dziura w wykładzinie? Przypalona wykładzina? Naprawienie wykładziny dywanowej jest proste i można to zrobić samodzielnie. Zobacz, jak wymienić fragment uszkodzonej wykładziny.

Materiały potrzebne do naprawy wykładziny

Aby naprawić uszkodzona wykładzinę potrzebny ci będzie zapasowy kawałek wykładziny, wybijak, szpachla do rozprowadzania kleju, nóż do przecinania wykładziny oraz klej akrylowy.

Jak naprawić uszkodzoną wykładzinę?

Do miejsca, w którym znajduję się dziura w wykładzinie przyłóż wybijak, kilka razy uderz w niego młotkiem i wyjmij wycięty fragment wykładziny. Następnie przygotuj podłoże. Powinno być gładkie, twarde i suche. Oczyść je, wyrównaj papierem ściernym nierówności. Pamiętaj, że nawet mały kamyczek, który dostanie się pod wykładzinę, może spowodować, że w tym miejscu materiał się szybko przetrze i powstanie dziura.

Rozłóż zapasowy kawałek wykładziny, przytnij jej brzegi, aby dopasować ją do wymiarów uszkodzenia. Podłoże posmaruj klejem do wykładziny. Połóż dociety fragment wykładziny, dokładnie dociskając ją do podłoża. Możesz ją docisnąć czymś ciężkim (np. książkami albo kamieniami). Pozostaw naprawioną wykładzinę na 12 godzin.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię